8.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönen 1.Yazılı - Klasik

8.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönen 1.Yazılı - Klasik sınavı 8.Sınıf kategorisinin Matematik Uygulamaları alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 14 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
8.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönen 1.Yazılı - Klasik Detayları

8.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönen 1.Yazılı - Klasik 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 14 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 01 Mart 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 8.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönen 1.Yazılı - Klasik yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

8.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönen 1.Yazılı - Klasik sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Klasik
 • Test
 • Klasik
 • Test


8.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönen 1.Yazılı - Klasik Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • GEOMETRİ VE ÖLÇME
  1. Bir üçgen oluştururken hangi yardımcı elemanların birlikte kullanılacağını fark ettirmeye yönelik etkinliklere yer verilir.
  2. Dönüşüm Geometrisi
  3. Dönüşümleri kullanarak süslemeler oluşturur
  4. Eşkenar, ikizkenar ve dik üçgen gibi özel üçgenlerde kenarortay, açıortay ve yüksekliğin özelliklerini belirlemeye yönelik çalışmalara yer verilir.
  5. Süsleme etkinliklerinde kâğıt katlama, çizim yaptırma, bilgi ve iletişim teknolojileri vb. uygulamalara yer verilir.
  6. Üçgenler

Ayrıca 8.sınıf matematik uygulamaları 2.dönem 1.yazılı soruları; klasik türde problem çözme ve koordinatlar kazanımlarını ölçen sorulardan oluşmaktadır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

8.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönen 1.Yazılı - Klasik sınavı 8.Sınıf kategorisinin Matematik Uygulamaları alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

8.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönen 1.Yazılı - Klasik Sınavını hangi formatta indirebilirim?

8.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönen 1.Yazılı - Klasik sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 8.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönen 1.Yazılı - Klasik sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

8.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönen 1.Yazılı - Klasik sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 8.Sınıf Matematik Uygulamaları dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.

 Paylaşın
Sınavı İndir (.docx vey .pdf)
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet