8.Sınıf Arapça 1.Dönem 2.Sınav - Açık Uçlu Sorular

8.Sınıf Arapça 1.Dönem 2.Sınav - Açık Uçlu Sorular sınavı 8.Sınıf kategorisinin Arapça alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 10 sorudan oluşmaktadır. 8.Sınıf Arapça 1.Dönem 2.Sınav - Açık Uçlu Sorular CEVAPLARI

 1. Aşağıdaki cümledeki fiilleri belirleyip, hangi çatıda olduklarını açıklayınız: 'الولد يقرأ الكتاب.' "


 2. Cevap: "يقرأ" fiili şahıs eki "ي" ile başlar ve şu anki zamanın aktif çatısında kullanılmıştır. "يقرأ" kelimesinin Türkçe anlamı "okur"dur. Bu cümledeki diğer fiil "يقرأ" fiiline nesne olan "الكتاب" kelimesidir. Açıklama: 3. "كَلِمَةُ 'الفَنَّ' ما معناها بالتركية؟"


 4. Cevap: الفَنَّ كلمة تعني 'sanat' بالتركية. الفَنَّ يشمل مختلف التعابير الإبداعية مثل الرسم والموسيقى. Açıklama: 5. "السَّاعة الثَّالِثَةَ عَصْرًا. Bu ifade ne anlama gelir ve Türkçesi nedir?"


 6. Cevap: "Saat üç öğleden sonrası." Bu ifade, günün öğleden sonraki üç saatini ifade eder. Açıklama: 7. "الخَطّ العَرَبِيّ. Bu ifade Türkçe'de ne anlama gelir ve hangi sanatı temsil eder?"


 8. Cevap: "Arap hat sanatı." Bu ifade, Arap yazı sanatını ifade eder, özellikle de güzel yazmayı ve süsleme sanatını içerir. Açıklama: 9. "رمضان شهر مهم في الثقافة العربية. Bu ifade ne anlama gelir ve Ramazan ayı neden önemlidir?"


 10. Cevap: "Ramazan, Arap kültüründe önemli bir aydır. Bu ay, oruç tutma, dua etme ve dayanışma gibi ibadetlerle doludur." Açıklama: 11. "الطالب يقرأ الكتاب. Bu cümleyi Türkçe'ye çeviriniz."


 12. Cevap: "Öğrenci kitabı okur." Açıklama: 13. "Aşağıdaki kelime grubu bir isim tamlamasıdır. Bu tamlamanın Türkçe karşılığı nedir? 'مَدْرَسَةُ اللُّغَةِ الْعَرَبِيَّةِ'"


 14. Cevap: "Arapça dil okulu." Bu tamlama, Arapça dilini öğreten bir okulu ifade eder. Açıklama: 15. "همزة الوصل وهمزة القطع لهما نفس الشكل. Bu ifade ne anlama gelir ve Türkçe karşılığı nedir?"


 16. Cevap: "وصل ve قطع harfleri aynı görünüme sahiptir. Bu ifade, bağlantı ve kesme harflerinin aynı görünen 'ه' harfi olduğunu ifade eder." Açıklama: 17. "أحمر وردة. Bu cümledeki sıfat ve isim ilişkisini açıklayınız."


 18. Cevap: "أحمر (kırmızı) sıfatı, 'وردة' (gül) ismini nitelendirir. Bu cümledeki sıfat, bir nesnenin özelliğini belirtir." Açıklama: 19. Aşağıdaki ülkelerin başkentlerini Arapça olarak yazınız: Türkiye, Mısır, Suudi Arabistan.


 20. Cevap: "تركيا - أنقرة، مصر - القاهرة، المملكة العربية السعودية - الرياض." Açıklama:Yorum Bırak

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
8.Sınıf Arapça 1.Dönem 2.Sınav - Açık Uçlu Sorular Detayları

8.Sınıf Arapça 1.Dönem 2.Sınav - Açık Uçlu Sorular 1 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 10 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 07 Aralık 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 8.Sınıf Arapça 1.Dönem 2.Sınav - Açık Uçlu Sorular yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

8.Sınıf Arapça 1.Dönem 2.Sınav - Açık Uçlu Sorular sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Klasik


8.Sınıf Arapça 1.Dönem 2.Sınav - Açık Uçlu Sorular Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • KÜLTÜR VE SANAT
  1. Edebiyat
  2. El Sanatları
  3. Kitap Fuarında
 • DEĞERLERİM
  1. Bayramlar
  2. Dostluk
  3. Yardımlaşma

Ayrıca 8.sınıf Arapça dersi 1.dönem 2.sınav soruları; açık uçlu sorulardan müfredata uygun cevaplı olarak mebsinavlari.com tarafından hazırlanmıştır

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

8.Sınıf Arapça 1.Dönem 2.Sınav - Açık Uçlu Sorular sınavı 8.Sınıf kategorisinin Arapça alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

8.Sınıf Arapça 1.Dönem 2.Sınav - Açık Uçlu Sorular Sınavını hangi formatta indirebilirim?

8.Sınıf Arapça 1.Dönem 2.Sınav - Açık Uçlu Sorular sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 8.Sınıf Arapça 1.Dönem 2.Sınav - Açık Uçlu Sorular sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

8.Sınıf Arapça 1.Dönem 2.Sınav - Açık Uçlu Sorular sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 8.Sınıf Arapça dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.