7.Sınıf Kuran'ı Kerim 2.Dönem 1.Yazılı (Klasik)

7.Sınıf Kuran'ı Kerim 2.Dönem 1.Yazılı (Klasik) sınavı 7.Sınıf kategorisinin Kur’an-ı Kerim alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 15 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
7.Sınıf Kuran'ı Kerim 2.Dönem 1.Yazılı (Klasik) Detayları

7.Sınıf Kuran'ı Kerim 2.Dönem 1.Yazılı (Klasik) 2 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 15 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 23 Şubat 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 7.Sınıf Kuran'ı Kerim 2.Dönem 1.Yazılı (Klasik) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

7.Sınıf Kuran'ı Kerim 2.Dönem 1.Yazılı (Klasik) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Klasik
 • Doğru-Yanlış
 • Klasik
 • Boşluk Doldurma
 • Klasik
 • Boşluk Doldurma
 • Doğru-Yanlış
 • Klasik
 • Test


7.Sınıf Kuran'ı Kerim 2.Dönem 1.Yazılı (Klasik) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • OKUNACAK SURE VE AYETLER
  1. Bakara Suresi ( 31-48 sayfalar)
  2. Fetih Suresi
  3. Mülk Suresi
  4. Tenvin ve Sakin Nun
  5. Uzatma (Med) ve Çeşitleri

Ayrıca 7.sınıf Kuran'ı Kerim 2.dönem 1.yazılı soruları; klasik türde yeni müfredata uygun olarak hazırlanmıştır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

7.Sınıf Kuran'ı Kerim 2.Dönem 1.Yazılı (Klasik) sınavı 7.Sınıf kategorisinin Kur’an-ı Kerim alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

7.Sınıf Kuran'ı Kerim 2.Dönem 1.Yazılı (Klasik) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

7.Sınıf Kuran'ı Kerim 2.Dönem 1.Yazılı (Klasik) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 7.Sınıf Kuran'ı Kerim 2.Dönem 1.Yazılı (Klasik) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

7.Sınıf Kuran'ı Kerim 2.Dönem 1.Yazılı (Klasik) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 7.Sınıf Kur’an-ı Kerim dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.

 Paylaşın
Sınavı İndir (.docx vey .pdf)
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet