Sınavı İndir

7.Sınıf Fen Bilimleri Basınç, Potansiyel ve Kinetik Enerji Test cevap anahtarını görmek için tıklayın
Anlamadığınız soru mu var?

Yorumunuzu girin
İsminizi giriniz
Email Adresinizi Giriniz

7.Sınıf Fen Bilimleri Basınç, Potansiyel ve Kinetik Enerji Test Detayları

7.Sınıf Fen Bilimleri Basınç, Potansiyel ve Kinetik Enerji Test 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 22 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 13 Ocak 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için 7.Sınıf Fen Bilimleri Basınç, Potansiyel ve Kinetik Enerji Test Testini Çöz tıklayın. 7.Sınıf Fen Bilimleri Basınç, Potansiyel ve Kinetik Enerji Test yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

7.Sınıf Fen Bilimleri Basınç, Potansiyel ve Kinetik Enerji Test sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


7.Sınıf Fen Bilimleri Basınç, Potansiyel ve Kinetik Enerji Test Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • KUVVET VE ENERJİ
  1. Enerji Dönüşümleri
  2. Kütle ve Ağırlık İlişkisi
  3. Kuvvet, İş ve Enerji İlişkisi
  4. Kuvvet-Katı Basıncı İlişkisi
 • MADDENİN YAPISI VE ÖZELLİKLERİ
  1. Evsel Atıklar ve Geri Dönüşüm
  2. Karışımlar
  3. Karışımların Ayrıştırılması
  4. Kimya Endüstrisi
  5. Maddenin Tanecikli Yapısı
  6. Saf Maddeler

Ayrıca Ortaokul 7.sınıf fen bilimleri 1.dönem 2.sınav soruları; potansiyel enerji, kinetik enerji ve basınç kazanımlarını ölçen test ve cevap anahtarlı sorulardan oluşmaktadır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

7.Sınıf Fen Bilimleri Basınç, Potansiyel ve Kinetik Enerji Test sınavı 7.Sınıf kategorisinin Fen Bilimleri alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

7.Sınıf Fen Bilimleri Basınç, Potansiyel ve Kinetik Enerji Test Sınavını hangi formatta indirebilirim?

7.Sınıf Fen Bilimleri Basınç, Potansiyel ve Kinetik Enerji Test sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 7.Sınıf Fen Bilimleri Basınç, Potansiyel ve Kinetik Enerji Test sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

7.Sınıf Fen Bilimleri Basınç, Potansiyel ve Kinetik Enerji Test sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 7.Sınıf Fen Bilimleri dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.