6.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı (Klasik)

6.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı (Klasik) sınavı 6.Sınıf kategorisinin Temel Dinî Bilgiler alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 11 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
6.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı (Klasik) Detayları

6.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı (Klasik) 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 11 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 17 Eylül 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 6.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı (Klasik) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

6.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı (Klasik) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Klasik
 • Doğru-Yanlış
 • Klasik
 • Boşluk Doldurma
 • Klasik


6.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı (Klasik) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • İSLAM’IN TEMEL KAYNAKLARI
  1. Güvenilir Kaynaklardan Bilgi Güvenilir Kaynaklardan Bilgi
  2. İslam Dininin Temel Kaynakları
  3. Kur’an-ı Kerim
  4. Sünnet

Ayrıca 6.sınıf temel dini bilgiler 1.dönem 1.yazılı soruları; klasik türde cevap anahtarlı olarak müfredata uygun hazırlanmıştır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

6.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı (Klasik) sınavı 6.Sınıf kategorisinin Temel Dinî Bilgiler alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

6.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı (Klasik) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

6.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı (Klasik) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 6.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı (Klasik) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

6.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı (Klasik) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 6.Sınıf Temel Dinî Bilgiler dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet