6.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönem 2.Sınav - Test

6.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönem 2.Sınav - Test sınavı 6.Sınıf kategorisinin Matematik Uygulamaları alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Zor derecede zorluktadır. Toplamda 22 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
6.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönem 2.Sınav - Test Detayları

6.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönem 2.Sınav - Test 0 kere indirildi. Bu sınav Zor derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 22 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 06 Nisan 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için 6.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönem 2.Sınav - Test Testini Çöz tıklayın. 6.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönem 2.Sınav - Test yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

6.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönem 2.Sınav - Test sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


6.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönem 2.Sınav - Test Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • GEOMETRİ VE ÖLÇME
  1. Aritmetik ortalamanın denge anlamı vurgulanır
  2. Çember çizmeye yönelik problemlere yer verilir
  3. Düzgün olmayan düzlemsel bölgelerin alanını belirlemeye yönelik stratejiler geliştirir.
  4. Düzlemsel bölgelerin alanlarının bulunmasında kare, dikdörtgen, paralelkenar ve üçgenin alan bağıntılarından yararlanılır
  5. Düzlemsel bölgelerin alanlarının bulunmasında kare, dikdörtgen, paralelkenar ve üçgenin alan bağıntılarından yararlanılır
  6. Hacim kavramı ile uzunluk, kütle ve alan ölçme birimleri arasında ilişki kurulur.
  7. Motor hacmi, ilaç, kozmetik ürünlerinin miktarı ve doğal gaz, su, sıvı yakıt vb. harcama miktarları ile sıvı ölçme birimlerinin ilişkisine yönelik uygulamalara yer verilir
  8. Motor hacmi, ilaç, kozmetik ürünlerinin miktarı ve doğal gaz, su, sıvı yakıt vb. harcama miktarları ile sıvı ölçme birimlerinin ilişkisine yönelik uygulamalara yer verilir
  9. Sınıf sınırlılıkları içinde kalınır.
  10. Somut materyal veya bilgi ve iletişim teknolojileri kullanılır.
  11. Somut materyaller veya bilgi ve iletişim teknolojileri kullanılır

Ayrıca 6.sınıf matematik uygulamaları 2.dönem 2.sınav soruları; test ve cevap anahtarlı olarak hazırlanmıştır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

6.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönem 2.Sınav - Test sınavı 6.Sınıf kategorisinin Matematik Uygulamaları alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

6.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönem 2.Sınav - Test Testi İstatistikleri

Bu sınav 16 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 51 kere doğru, 135 kere yanış cevap verilmiş.

6.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönem 2.Sınav - Test Sınavını hangi formatta indirebilirim?

6.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönem 2.Sınav - Test sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 6.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönem 2.Sınav - Test sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

6.Sınıf Matematik Uygulamaları 2.Dönem 2.Sınav - Test sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 6.Sınıf Matematik Uygulamaları dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.