6.Sınıf Bilişim Teknolojilei 2.Dönem 2.Sınav Scratch

6.Sınıf Bilişim Teknolojilei 2.Dönem 2.Sınav Scratch sınavı 6.Sınıf kategorisinin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 15 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:   sanane
22 Mayıs 2023

5. soru


6.Sınıf Bilişim Teknolojilei 2.Dönem 2.Sınav Scratch Detayları

6.Sınıf Bilişim Teknolojilei 2.Dönem 2.Sınav Scratch 44 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 15 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 27 Nisan 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için 6.Sınıf Bilişim Teknolojilei 2.Dönem 2.Sınav Scratch Testini Çöz tıklayın. 6.Sınıf Bilişim Teknolojilei 2.Dönem 2.Sınav Scratch yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

6.Sınıf Bilişim Teknolojilei 2.Dönem 2.Sınav Scratch sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


6.Sınıf Bilişim Teknolojilei 2.Dönem 2.Sınav Scratch Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • ÜRÜN OLUŞTURMA
  1. Ses ve Video İşleme Programları
  2. Tablolama Programları
 • PROBLEM ÇÖZME VE PROGRAMLAMA
  1. Problem Çözme Kavramları ve Yaklaşımları
  2. Programlama

Ayrıca 6.sınıf bilişim teknolojileri ve yazılım 2.dönem 2.sınav soruları; mebsinvalari.com tarafından scratch kazanımlarını kapsamaktadır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

6.Sınıf Bilişim Teknolojilei 2.Dönem 2.Sınav Scratch sınavı 6.Sınıf kategorisinin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

6.Sınıf Bilişim Teknolojilei 2.Dönem 2.Sınav Scratch Testi İstatistikleri

Bu sınav 121 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 772 kere doğru, 666 kere yanlış cevap verilmiş.

6.Sınıf Bilişim Teknolojilei 2.Dönem 2.Sınav Scratch Sınavını hangi formatta indirebilirim?

6.Sınıf Bilişim Teknolojilei 2.Dönem 2.Sınav Scratch sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 6.Sınıf Bilişim Teknolojilei 2.Dönem 2.Sınav Scratch sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

6.Sınıf Bilişim Teknolojilei 2.Dönem 2.Sınav Scratch sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 6.Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet