6.Sınıf Bilişim 2.Dönem 1.Yazılı - Scratch

6.Sınıf Bilişim 2.Dönem 1.Yazılı - Scratch sınavı 6.Sınıf kategorisinin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 20 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
6.Sınıf Bilişim 2.Dönem 1.Yazılı - Scratch Detayları

6.Sınıf Bilişim 2.Dönem 1.Yazılı - Scratch 7 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 20 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 17 Mart 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 6.Sınıf Bilişim 2.Dönem 1.Yazılı - Scratch yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

6.Sınıf Bilişim 2.Dönem 1.Yazılı - Scratch sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Klasik
 • Test
 • Eşleştirme
 • Test
 • Eşleştirme
 • Klasik
 • Test


6.Sınıf Bilişim 2.Dönem 1.Yazılı - Scratch Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • İLETİŞİM, ARAŞTIRMA VE İŞ BİRLİĞİ
  1. Araştırma
  2. Bilgisayar Ağları
  3. İletişim Teknolojileri ve İş Birliği

Ayrıca Ortaokul 6.sınıf bilişim teknolojileri ve yazılım 2.dönem 1.yazılı soruları; tamamı scratch kazanımlarından oluşan klasik türde hazırlanmıştır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

6.Sınıf Bilişim 2.Dönem 1.Yazılı - Scratch sınavı 6.Sınıf kategorisinin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

6.Sınıf Bilişim 2.Dönem 1.Yazılı - Scratch Sınavını hangi formatta indirebilirim?

6.Sınıf Bilişim 2.Dönem 1.Yazılı - Scratch sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 6.Sınıf Bilişim 2.Dönem 1.Yazılı - Scratch sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

6.Sınıf Bilişim 2.Dönem 1.Yazılı - Scratch sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 6.Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.