6. SINIF ÇEVRE EĞİTİMİ

6. SINIF ÇEVRE EĞİTİMİ sınavı 6.Sınıf kategorisinin Çevre Eğitimi alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 25 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
6. SINIF ÇEVRE EĞİTİMİ Detayları

6. SINIF ÇEVRE EĞİTİMİ 1 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 25 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 10 Nisan 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 0 kullanıcı beğenmiş. 6. SINIF ÇEVRE EĞİTİMİ yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

6. SINIF ÇEVRE EĞİTİMİ sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


6. SINIF ÇEVRE EĞİTİMİ Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • Kaynakların Sınırlılığı ve Ekolojik Ayak İzi
  1. Çevre dostu tüketim maddelerini (gıda, kırtasiye ürünleri, oyuncak, giyecek, temizlik malzemeleri, kişisel bakım ürünleri vb.) kullanmaya özen gösterir.
  2. Doğal kaynak tüketiminin dünyanın insan yaşamını destekleme kapasitesini azaltmadan nasıl yapılabileceğini tartışır.
  3. Dünyadaki kaynakların sınırlı olduğunu bilerek kaynakları tasarruflu kullanır.
  4. Ekolojik ayak izini açıklar.
  5. Kendi ekolojik ayak izini hesaplayarak doğal kaynak tüketimine etkisini yorumlar.
  6. Nüfusun, üretim ve tüketim faaliyetlerinin çevre sorunlarının ortaya çıkmasına etkisini açıklar.
  7. Sürdürülebilir doğal kaynak kullanımının sürdürülebilir kalkınmaya etkisini irdeler.

Ayrıca

Bu sorunun kazanımı, ekolojik ayak izi kavramını anlama ve kaynak tüketimi ile çevre etkisi arasındaki ilişkiyi kavrama yeteneğidir.

Bu sorunun kazanımı, çevre dostu tüketim maddelerinin çeşitliliğini ve çevre üzerindeki olumlu etkilerini anlama yeteneğidir.

Bu sorunun kazanımı, ekolojik ayak izi kavramını anlama ve bireylerin çevreye olan etkilerini değerlendirme becerisini geliştirme yeteneğidir.

Kaynakların sınırlı olduğunu bilmek, yerel ürünleri satın almak gibi sürdürülebilir alışveriş alışkanlıklarını benimsemeyi gerektirir.

Doğal kaynak tüketiminin dünyanın insan yaşamını azaltıcı etkisi hakkında farkındalık oluşturmak, insanların doğal kaynakları daha sürdürülebilir bir şekilde kullanma konusunda daha bilinçli kararlar almalarını sağlar.

İklim değişikliklerinin doğal afetlerin oluşumuna etkisini anlama ve doğal afetlerin çevre üzerindeki etkilerini değerlendirme.

Geri dönüşümün önemini anlamak ve uygulamak, çevre bilinci kazanımını sağlar.

Sürdürülebilir kalkınma kavramını anlamaları ve doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımının önemini kavramaları hedeflenebilir.

Bu soru, sürdürülebilir kalkınmanın önemini ve sürdürülebilir doğal kaynak kullanımının bu kalkınmanın temelini oluşturduğunu anlamak için hazırlanmıştır.

Sera etkisi nedir ve neden önemlidir?

Çevre kirliliğinin nedenleri ve etkileri hakkında bilgi sahibi olma.

Bireylerin çevre sorunlarının önlenmesindeki sorumluluklarını anlayarak, çevre dostu davranışları benimseyebilir ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunabiliriz.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

6. SINIF ÇEVRE EĞİTİMİ sınavı 6.Sınıf kategorisinin Çevre Eğitimi alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

6. SINIF ÇEVRE EĞİTİMİ Sınavını hangi formatta indirebilirim?

6. SINIF ÇEVRE EĞİTİMİ sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 6. SINIF ÇEVRE EĞİTİMİ sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

6. SINIF ÇEVRE EĞİTİMİ sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 6.Sınıf Çevre Eğitimi dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.