3.Sınıf Fen Bilimleri 2.Dönem Sonu Değerlendirme Testi

3.Sınıf Fen Bilimleri 2.Dönem Sonu Değerlendirme Testi sınavı 3.Sınıf kategorisinin Fen Bilimleri alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Kolay derecede zorluktadır. Toplamda 28 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
3.Sınıf Fen Bilimleri 2.Dönem Sonu Değerlendirme Testi Detayları

3.Sınıf Fen Bilimleri 2.Dönem Sonu Değerlendirme Testi 14 kere indirildi. Bu sınav Kolay derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 28 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 12 Mayıs 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için 3.Sınıf Fen Bilimleri 2.Dönem Sonu Değerlendirme Testi Testini Çöz tıklayın. 3.Sınıf Fen Bilimleri 2.Dönem Sonu Değerlendirme Testi yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

3.Sınıf Fen Bilimleri 2.Dönem Sonu Değerlendirme Testi sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


3.Sınıf Fen Bilimleri 2.Dönem Sonu Değerlendirme Testi Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • YAŞAMIMIZDAKİ ELEKTRİKLİ ARAÇLAR
  1. Elektriğin Güvenli Kullanımı
  2. Elektrik Kaynakları
  3. Elektrikli Araç-Gereçler
 • GEZEGENİMİZİ TANIYALIM
  1. Dünya’nın Şekli
  2. Dünya’nın Yapısı

Ayrıca 3.sınıf fen bilimleri 2.dönem sonu değerlendirme soruları; mebsinavlari.com tarafından tamamı test ve cevap anahtarlı olarak hazırlanmıştır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

3.Sınıf Fen Bilimleri 2.Dönem Sonu Değerlendirme Testi sınavı 3.Sınıf kategorisinin Fen Bilimleri alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

3.Sınıf Fen Bilimleri 2.Dönem Sonu Değerlendirme Testi Testi İstatistikleri

Bu sınav 16 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 282 kere doğru, 121 kere yanış cevap verilmiş.

3.Sınıf Fen Bilimleri 2.Dönem Sonu Değerlendirme Testi Sınavını hangi formatta indirebilirim?

3.Sınıf Fen Bilimleri 2.Dönem Sonu Değerlendirme Testi sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 3.Sınıf Fen Bilimleri 2.Dönem Sonu Değerlendirme Testi sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

3.Sınıf Fen Bilimleri 2.Dönem Sonu Değerlendirme Testi sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 3.Sınıf Fen Bilimleri dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.