2023-2024 11.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı

2023-2024 11.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı sınavı 11.Sınıf kategorisinin Temel Dinî Bilgiler alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 24 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
2023-2024 11.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı Detayları

2023-2024 11.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı 4 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 24 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 06 Ekim 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 2 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için 2023-2024 11.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı Testini Çöz tıklayın. 2023-2024 11.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

2023-2024 11.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Test
  • KlasikAyrıca 2023-2024 11.Sınıf temel dini bilgiler 1.dönem 1.yazılı soruları; mebsinavlari.com tarafından müfredata uygun olarak test, klasik cevap anahtarlı olarak hazırlanmıştır

Öğrenciler, aile içindeki sadakatin önemini ve etkilerini anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, alkol ve uyuşturucu madde kullanımının toplumsal etkilerini anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, helal kazancın ne olduğunu anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, helal kazançla ilgili ahlaki prensipleri anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, infak kavramını ve önemini anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, Peygamberimizin infak ve yardımlaşma konularındaki örnek davranışlarını anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, karz-ı hasen kavramını ve önemini anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, borç alıp verme işlemlerinde sözleşme yapmanın önemini anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, İslam'a göre borç ödeme zamanını anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, kul hakkı kavramının maddi ve manevi zararları ifade ettiğini anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, işçinin işverene karşı sorumluluklarını anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, faiz kelimesinin anlamını anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, karaborsacılık teriminin anlamını anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, İslam'ın karaborsacılığı nasıl değerlendirdiğini anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, rüşvetin ne anlama geldiğini anlamış olacaklardır.

Öğrenciler, İslam'ın rüşveti nasıl değerlendirdiğini anlamış olacaklardır.

Adalet ve hakların korunması, haksızlıkları önler ve toplumsal düzeni destekler. Toplumsal barışın korunmasına katkı sağlar. İslam, insan haklarının korunmasını teşvik eder.

İslam, adaletin ve hakların korunmasını teşvik eder. Toplumsal düzende adaletin sağlanmasına önem verilir. İslam, insanların birbirine adil davranmasını öğretir.

Ahlaki yozlaşma, toplumun manevi değerlerinin zayıfladığı bir durumu ifade eder. İletişim araçlarının çeşitlenmesi, ahlaki yozlaşmanın artmasında etkili olabilir. Ahlaki yozlaşma, toplumun iyi ve doğru değerlerden sapması anlamına gelir.

İnsanları ahlaki yozlaşmadan korumak için çeşitli önlemler alınabilir. Aile içi iletişim güçlendirilmesi ve eğitim önlemleri, ahlaki değerlerin korunmasına katkı sağlar. Müstehcen içeriklere karşı bilinçli bir tutum önemlidir.

Ahlaki yozlaşma, insanların nefislerinin sınırsız arzularına boyun eğmesiyle ilişkilidir. Nefsi kontrol etmek, ahlaki değerlerin korunmasına yardımcı olur.

Ahlaki yozlaşma, iyi davranışların kaybedilmesi anlamına gelir. İletişim araçlarının yaygınlaşması ahlaki yozlaşmayı artırabilir. Magazin kültürü ve müstehcen içerikler ahlaki değerlerin zedelenmesine yol açabilir.

İletişim araçlarının yaygınlaşması, ahlaki yozlaşmayı artırabilir. Televizyon, internet ve diğer medya içerikleri, ahlaki değerleri etkileyebilir. Müstehcen içerikler toplumun ahlaki yapısını olumsuz etkileyebilir.

Malayani, insanın hayatına fayda sağlamayan davranışlardır. Dinimiz, insanları faydalı işlere yönelmeye teşvik eder. Malayani, Allah'ın rızasını gözetmeyen işlerdir.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

2023-2024 11.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı sınavı 11.Sınıf kategorisinin Temel Dinî Bilgiler alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

2023-2024 11.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı Testi İstatistikleri

Bu sınav 51 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 409 kere doğru, 162 kere yanlış cevap verilmiş.

2023-2024 11.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı Sınavını hangi formatta indirebilirim?

2023-2024 11.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 2023-2024 11.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

2023-2024 11.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 11.Sınıf Temel Dinî Bilgiler dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (2)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet