2022 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.Dönem 1.Sınav 4.Sınıf (TEST)

2022 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.Dönem 1.Sınav 4.Sınıf (TEST) sınavı 4.Sınıf kategorisinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 26 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
2022 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.Dönem 1.Sınav 4.Sınıf (TEST) Detayları

2022 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.Dönem 1.Sınav 4.Sınıf (TEST) 1 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 26 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 08 Ocak 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için 2022 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.Dönem 1.Sınav 4.Sınıf (TEST) Testini Çöz tıklayın. 2022 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.Dönem 1.Sınav 4.Sınıf (TEST) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

2022 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.Dönem 1.Sınav 4.Sınıf (TEST) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


2022 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.Dönem 1.Sınav 4.Sınıf (TEST) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • TEMİZ OLALIM
  1. Beden ve giyim temizliğine özen gösterir.
  2. Çevreyi temiz tutmaya ve korumaya önem verir.
  3. İbadet ile temizlik arasında ilişki kurar
  4. İslam dininin temizliğe verdiği önemin farkında olur
  5. Manevi temizliğin ne olduğunu kavrar ve sözünde durmanın, dürüst ve güvenilir olma gibi davranışların manevi temizlik olduğunu fark eder.
 • HZ.MUHAMMED’İ TANIYALIM
  1. Hz. Muhammed’in aile büyüklerini tanır.
  2. Hz. Muhammed’in çocukluk ve gençlik yıllarındaki davranışlarını kendi hayatı ile ilişkilendirir. 6. Kevser suresini ezbere okur ve anlamını söyler.
  3. Hz. Muhammed’in çocukluk ve gençlik yıllarındaki erdemli davranışlarından örnekler verir.
  4. Hz. Muhammed’in doğduğu çevrenin dinî, sosyal ve ekonomik özelliklerini örnekler vererek açıklar
  5. Hz. Muhammed’in doğumu, çocukluk ve gençlik yılları hakkında bilgi sahibi olur.

Ayrıca İlkokul 4.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 1.Dönem 2.sınav soruları; mebsinavlari.com tarafından tamamı test ve cevap anahtarlı olarak hazırlanmıştır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

2022 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.Dönem 1.Sınav 4.Sınıf (TEST) sınavı 4.Sınıf kategorisinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

2022 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.Dönem 1.Sınav 4.Sınıf (TEST) Testi İstatistikleri

Bu sınav 4 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 73 kere doğru, 6 kere yanlış cevap verilmiş.

2022 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.Dönem 1.Sınav 4.Sınıf (TEST) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

2022 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.Dönem 1.Sınav 4.Sınıf (TEST) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 2022 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.Dönem 1.Sınav 4.Sınıf (TEST) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

2022 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.Dönem 1.Sınav 4.Sınıf (TEST) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 4.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.