2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST)

2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST) sınavı 10.Sınıf kategorisinin Kimya alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 22 sorudan oluşmaktadır. 2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST) CEVAPLARI

 1. Hazır gıdaların tüketimi son yıllarda önemli ölçüde artmıştır. Bu durumun olumsuz etkileri nelerdir? Aşağıdaki seçeneklerden hangisi bu etkilerden biri değildir?

  A) Besin değerlerinin düşük olması
  B) Katkı maddesi kullanımının artması
  C) Fazla tüketimin sağlık sorunlarına neden olması
  D) Gıdaların daha kolay ve hızlı hazırlanması
  E) Gıda israfının artması

 2. Cevap: D Açıklama:

  Cevap anahtarı "D) Gıdaların daha kolay ve hızlı hazırlanması" olan bu soruda hazır gıdaların olumsuz etkileri sorulmaktadır. Hazır gıdaların besin değerlerinin düşük olması, katkı maddesi kullanımının artması, fazla tüketimin sağlık sorunlarına neden olması ve gıda israfının artması gibi olumsuz etkileri vardır. Hazır gıdaların daha kolay ve hızlı hazırlanması ise bir avantajdır. 3. Hazır gıdaların içerisinde sıkça kullanılan katkı maddeleri nelerdir ve hangi amaçlar için kullanılırlar? Aşağıdaki seçeneklerden hangisi doğru değildir?

  A) Koruyucu katkı maddeleri gıdaların raf ömrünü arttırmak için kullanılır
  B) Lezzet artırıcı katkı maddeleri gıdalara tat ve aroma vermek için kullanılır
  C) Doğal tatlandırıcılar hazır gıdaların içerisinde sıkça kullanılır
  D) Renklendirici katkı maddeleri gıdaların görünüşünü ve çekiciliğini arttırmak için kullanılır
  E) Tüm katkı maddeleri sağlık açısından zararlıdır ve kullanılmamalıdır

 4. Cevap: C Açıklama:

  Cevap anahtarı: C) Doğal tatlandırıcılar hazır gıdaların içerisinde sıkça kullanılır (yanlış). Hazır gıdalarda kullanılan katkı maddeleri genellikle gıdaların raf ömrünü arttırmak, tat ve aroma vermek, renklerini arttırmak gibi amaçlarla kullanılır. Bunlar arasında koruyucu katkı maddeleri, lezzet artırıcı katkı maddeleri ve renklendirici katkı maddeleri yer alır. Ancak, doğal tatlandırıcılar sıkça kullanılmazlar, çünkü bu tür tatlandırıcıların bileşimleri doğal olsa da, kullanımları aynı zamanda şeker gibi kan şekerini yükseltebilir ve kilo alımına neden olabilir. Bu nedenle, sağlıklı beslenme için, hazır gıdalarda doğal tatlandırıcıların yerine daha az kalorili ve sağlıklı tatlandırıcılar kullanılması önerilir. 5. Hangi yağ türü doymuş yağ içeriği en yüksek olandır?

  A) Ayçiçek yağı                  B) Zeytinyağı
  C) Hindistan cevizi yağı     D) Palmiye yağı
  E) Kanola yağı

 6. Cevap: D Açıklama:

  Bu sorunun cevap anahtarı D) Palmiye yağıdır. Palmiye yağı, doymuş yağ içeriği en yüksek olan yağ türlerinden biridir. Yüksek doymuş yağ içeriği, kalp hastalığı, obezite ve diğer sağlık sorunları riskini artırabilir. 7. Hangi yağ türü doymamış yağ asitleri içeriği en yüksek olandır?

  A) Ayçiçek yağı                   B) Zeytinyağı
  C) Hindistan cevizi yağı      D) Fındık yağı
  E) Kanola yağı

 8. Cevap: B Açıklama:

  Cevap Anahtarı: B) Zeytinyağı. Zeytinyağı, doymamış yağ asitleri içeriği en yüksek olan yağ türlerinden biridir. Özellikle oleik asit bakımından zengin olan zeytinyağı, sağlıklı bir yağ olarak kabul edilir. Diğer seçenekler arasında, ayçiçek yağı ve hindistan cevizi yağı daha yüksek doymuş yağ asitleri içeriğine sahiptir. 9. Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri nedir ve neden önemlidirler?

  A) İkisi de doymuş yağ asitleridir ve sağlıklı bir diyetin bir parçasıdır.
  B) İkisi de doymamış yağ asitleridir ve insan sağlığı için gerekli olan yağ asitleridir.
  C) İkisi de trans yağ asitleridir ve insan sağlığı için zararlıdırlar.
  D) İkisi de esansiyel yağ asitleridir ve vücutta üretilemezler, bu nedenle diyetle alınmaları gereklidir.
  E) Hiçbiri

 10. Cevap: D Açıklama:

  Bu sorunun cevap anahtarı D seçeneğidir. Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri, insan sağlığı için gerekli olan ve vücutta üretilemeyen esansiyel yağ asitleridir. Omega-3 yağ asitleri, kalp sağlığını korurken, omega-6 yağ asitleri de cilt sağlığı ve beyin fonksiyonları için önemlidir. 11. Hazır gıdaların sağlık üzerindeki etkileri nelerdir? Aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

  A) Hazır gıdaların tüketimi obezite, diyabet ve kalp hastalığı gibi sağlık sorunlarına neden olabilir.
  B) Hazır gıdaların tüketimi vücudun ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlar.
  C) Hazır gıdaların tüketimi vücudun metabolizmasını hızlandırır.
  D) Hazır gıdaların tüketimi vücudun savunma sistemini güçlendirir.
  E) Hazır gıdaların tüketiminin sağlık üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

 12. Cevap: A Açıklama:

  Bu sorunun cevap anahtarı A şıkkıdır. Hazır gıdaların tüketimi, obezite, diyabet, kalp hastalığı gibi sağlık sorunlarına neden olabilir. Hazır gıdaların yüksek kalorili, şeker, tuz ve yağ içeriği ile düşük lif, vitamin ve mineral içeriği, sağlıksız beslenmeye yol açabilir ve uzun vadeli sağlık sorunlarına neden olabilir. 13. Hangi yağ türü, diğerlerine göre daha fazla doymamış yağ içeriğine sahiptir?

  A) Tereyağı             B) Zeytinyağı
  C) Ayçiçek yağı       D) Hindistan cevizi yağı
  E) Fındık yağı

 14. Cevap: B Açıklama:

  Bu sorunun cevap anahtarı "B) Zeytinyağı"dır. Zeytinyağı, doymamış yağ asitleri içeriği yüksek olan sağlıklı bir yağdır ve diğer yağ türlerine göre daha fazla doymamış yağ içerir. 15. Hazır gıdalar, son yıllarda hızlı bir şekilde yaygınlaşmıştır. Ancak bu gıdaların sağlık açısından pek çok riski vardır. Bu riskler arasında hangisi yer almaz?

  A) İçerdikleri yüksek miktardaki şeker ve tuz nedeniyle obeziteye yol açabilirler.
  B) Katkı maddeleri ile dolu oldukları için alerjik reaksiyonlara neden olabilirler.
  C) Sağlıksız yağlar ve kimyasal maddeler içerdiği için kansere neden olabilirler.
  D) Doğal gıdalardan daha lezzetli ve sağlıklıdırlar.
  E) Hazır gıdaların uzun süre raf ömrü olmasından dolayı, koruyucu maddelerle dolu olabilirler.

 16. Cevap: D Açıklama:

  Cevap anahtarı D şıkkıdır. Hazır gıdaların sağlık açısından pek çok riski bulunmaktadır. İçerdikleri yüksek miktardaki şeker ve tuz nedeniyle obeziteye yol açabilirler, katkı maddeleri ile dolu oldukları için alerjik reaksiyonlara neden olabilirler, sağlıksız yağlar ve kimyasal maddeler içerdiği için kansere neden olabilirler. Bu nedenle, doğal gıdaların tüketimi teşvik edilmeli ve hazır gıdaların tüketimi sınırlanmalıdır. 17. Hazır gıdaların sağlık açısından zararlı olmasının birçok sebebi vardır. Bu sebepler arasında hangisi doğru değildir?

  A) Hazır gıdaların genellikle kalorisi yüksek, besin değeri düşük olur.
  B) Katkı maddeleri, renklendiriciler ve koruyucular gibi kimyasal maddeler, uzun vadede sağlık sorunlarına neden olabilir.
  C) Hazır gıdaların pişirme yöntemleri sağlıksızdır ve zararlı bileşikler oluşabilir.
  D) Hazır gıdaların içerisinde yüksek miktarda vitamin ve mineral bulunur.
  E) Hazır gıdaların tüketimi, obezite, diyabet ve kalp hastalıkları gibi sağlık sorunlarına yol açabilir.

 18. Cevap: D Açıklama:

  Cevap anahtarı "Hazır gıdaların içerisinde yüksek miktarda vitamin ve mineral bulunur" seçeneğidir. Diğer seçenekler hazır gıdaların sağlık açısından zararlı olmasının gerçek sebeplerini yansıtmaktadır. Hazır gıdaların düşük besin değeri, katkı maddelerinin uzun vadede sağlık sorunlarına neden olması, sağlıksız pişirme yöntemleri ve obezite, diyabet gibi sağlık sorunlarına yol açması gibi faktörler hazır gıdaların sağlık açısından zararlı olduğunu gösterir. 19. Aşağıdakilerden hangisi bir antidepresan ilaç türüdür?

  A) Antibiyotikler    B) İnsülin     C) Beta blokerler
  D) SSRI'lar           E) Kortikosteroidle

 20. Cevap: D Açıklama:

  Bu sorunun cevap anahtarı D seçeneği olan "SSRI'lar"dır. SSRI, seçici serotonin geri alım inhibitörü olarak adlandırılan bir antidepresan ilaç sınıfını ifade eder. Bu ilaçlar, serotonin düzeylerini düzenleyerek beyindeki depresyon belirtilerinin azaltılmasına yardımcı olur. Antidepresan ilaçlarının farklı sınıfları, farklı nörotransmitterler üzerinde etki eder ve farklı terapötik etkilere sahiptirler. 21. Günlük yaşamımızda kullandığımız pek çok madde kimyasal maddelerdir. Bu kimyasal maddelerin kullanımı ile ilgili olarak, aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

  A) Kimyasal maddelerin kullanımı, insan sağlığı için risk taşıyabilir.
  B) Kimyasal maddelerin kullanımı, çevre kirliliğine yol açabilir.
  C) Kimyasal maddelerin kullanımı, enerji tasarrufuna katkı sağlayabilir.
  D) Kimyasal maddelerin kullanımı, ürünlerin dayanıklılığını artırabilir.
  E) Kimyasal maddelerin kullanımı, ekonomik açıdan faydalı olabilir.

 22. Cevap: C Açıklama:

  Cevap anahtarı "C) Kimyasal maddelerin kullanımı, enerji tasarrufuna katkı sağlayabilir" yanlıştır. Kimyasal maddelerin kullanımı genellikle enerji tüketimini artırır ve bu da çevresel etkilere yol açabilir. Kimyasal maddelerin kullanımının insan sağlığı, çevre, ürün dayanıklılığı ve ekonomik faydaları gibi birçok etkisi vardır ve bu nedenle kimyasal maddelerin kullanımıyla ilgili olarak dikkatli olmak önemlidir. 23. Evlerimizde kullandığımız deterjanlar ve temizlik malzemeleri de kimyasal maddelerdir. Bu ürünlerin kullanımı ile ilgili olarak, aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

  A) Deterjanlar ve temizlik malzemeleri, çevre dostu maddelerdir.
  B) Deterjanlar ve temizlik malzemeleri, sadece ev temizliğinde kullanılırlar.
  C) Deterjanlar ve temizlik malzemeleri, su kaynaklarına zarar verebilirler.
  D) Deterjanlar ve temizlik malzemeleri, aşındırıcı değillerdir.
  E) Deterjanlar ve temizlik malzemeleri, her türlü yüzeyde kullanılabilirler.

 24. Cevap: C Açıklama:

  Cevap anahtarı C'dir. Deterjanlar ve temizlik malzemeleri çevreye zarar verebilirler ve özellikle su kaynaklarına zararlı olabilirler. Bu maddelerin doğru kullanımı ve bertaraf edilmesi çevre ve insan sağlığı açısından önemlidir. 25. İnsan vücudu, ilaçları etkisiz hale getirmek için bir dizi savunma mekanizması geliştirmiştir. Hangisi bu mekanizmalardan biridir?

  A) Bağırsak emilimi                 B) Böbrek atılımı
  C) Karaciğer metabolizması    D) Solunum
  E) Terleme

 26. Cevap: C Açıklama:

  Cevap anahtarı "C) Karaciğer metabolizması" olan bu soru, ilaçların vücutta nasıl etkili olacağına dair önemli bir konuya işaret etmektedir. İnsan vücudu, ilaçların etkisini azaltmak veya ortadan kaldırmak için birkaç savunma mekanizması geliştirmiştir ve bunların en önemlilerinden biri, ilaçların karaciğerde metabolize edilmesidir. Bu sayede ilaçlar etkisiz hale getirilir veya daha kolay atılabilir hale gelirler. 27. Bazı ilaçlar, kimyasal olarak etkileşime girdikleri maddelerle birlikte alındığında zararlı olabilirler. Bu etkileşimlere ne ad verilir?

  A) Yan etkiler                  B) İlaç etkileşimleri
  C) Alerjik reaksiyonlar     D) Aşırı doz
  E) Yanlış kullanım

 28. Cevap: B Açıklama:

  Cevap anahtarı: B) İlaç etkileşimleri. İlaç etkileşimleri, bir ilacın etkisini değiştirebilecek veya başka bir ilaçla birleşerek zararlı yan etkilere neden olabilecek bir başka ilaçla etkileşime girmesi durumudur. Bu nedenle, ilaç kullanırken doktorun ve eczacının önerilerine dikkat etmek önemlidir. 29. Kozmetiklerin yapısında genellikle hangi kimyasallar kullanılır?

  A) Organik bileşikler     B) İnorganik bileşikler
  C) Gazlar                      D) Metal elementler
  E) Biyolojik bileşikler

 30. Cevap: A Açıklama:

  Cevap: A) Organik bileşikler. Kozmetiklerin yapısında genellikle organik bileşikler kullanılır. Bunlar arasında yağlar, esansiyel yağlar, alkol, organik asitler, proteinler, vitaminler, ve amino asitler gibi çeşitli bileşikler yer alabilir. Kozmetik ürünlerinde organik bileşiklerin kullanılmasının nedeni, doğal ve güvenli olmalarıdır. 31. Kozmetiklerin etiketlerinde hangi bilgi bulunmaktadır?

  A) Kozmetik ürünün hammaddeleri
  B) Üretim tarihi
  C) Kullanım talimatları
  D) İşletme sahibinin ismi
  E) Tümü

 32. Cevap: E Açıklama:

  Bu sorunun cevap anahtarı kozmetiklerin etiketlerinde bulunan bilgileri sıralamaktadır ve doğru cevap seçeneği ise (E) Tümü'dür. Kozmetik ürünlerin etiketlerinde hammaddeler, üretim tarihi, kullanım talimatları ve işletme sahibinin ismi gibi birçok bilgi yer almaktadır. Bu bilgiler ürünün kullanıcısı için önemlidir ve ürünün güvenli ve doğru kullanımını sağlamaya yardımcı olur. 33. Hangisi bir doğal polimer değildir?

  A) Ipek    B) Kauçuk    C) Polyester    D) Selüloz    E) Keratin

 34. Cevap: C Açıklama:

  Bu sorunun cevap anahtarı "C) Polyester"dir. Doğal polimerler, doğada bulunan organik maddelerdir ve sıklıkla biyolojik işlevlere sahiptirler. İpek, kauçuk, selüloz ve keratin doğal polimer örnekleridir. Ancak polyester sentetik bir polimerdir ve doğada bulunmaz. 35. Polimerlerin özellikleri arasında hangisi yer almaz?

  A) Kolay işlenebilirlik         B) Dayanıklılık
  C) Mukavemet                  D) Süper iletkenlik
  E) Esneklik

 36. Cevap: D Açıklama:

  Cevap anahtarı D şıkkıdır çünkü polimerlerin özellikleri arasında süper iletkenlik yoktur. Polimerler, genellikle kolay işlenebilirlik, dayanıklılık, mukavemet, esneklik gibi özelliklere sahiptirler. Süper iletkenlik ise, özellikle bazı metal ve alaşımlarda bulunabilen özel bir özelliktir. Polimerler, elektrik akımını iletmekte zayıf olduklarından süper iletkenlik özellikleri yoktur. 37. Hangisi bir sentetik polimer değildir?

  A) Naylon       B) Polyester          C) Polikarbonat
  D) Kauçuk      E) Teflon

 38. Cevap: D Açıklama:

  Bu sorunun cevabı D) Kauçuk'tur çünkü kauçuk doğal bir polimerdir ve sentetik yollarla üretilmemiştir. Sentetik polimerler ise insan yapımıdır ve polimerizasyon yoluyla üretilirler. 39. Aşağıdakilerden hangisi kozmetiklerde sıkça kullanılan bir emülgatördür?

  A) Sabun    B) Karbonat    C) Lesitin    D) Boraks    E) Alkali

 40. Cevap: C Açıklama:

  Bu sorunun cevap anahtarı "C) Lesitin"dir. Lesitin, yağda çözünmeyen maddelerin su ile karıştırılmasını sağlayan bir emülgatördür ve kozmetik ürünlerinde yaygın olarak kullanılır. 41. Hangi bileşen kozmetiklerde parfüm olarak kullanılmaktadır?

  A) Fenol    B) Glikol    C) Mentol    D) Alkol    E) Metanol

 42. Cevap: D Açıklama:

  Cevap anahtarı D) Alkol'dür. Kozmetik ürünlerde parfüm olarak kullanılan bileşenler arasında alkol oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Alkol, kokuyu sabitlemek, uçuculuğu arttırmak ve bileşenleri bir arada tutmak gibi özellikleri nedeniyle parfümlerde sıkça kullanılan bir bileşendir. 43. Kozmetik ürünlerde kullanılan, pH değerini ayarlamak için kullanılan kimyasal ajan hangisidir?

  A) Sodyum klorür              B) Sitrik asit
  C) Potasyum hidroksit       D) Kalsiyum karbonat
  E) Alüminyum hidroksit

 44. Cevap: B Açıklama:

  Kozmetik ürünlerde pH değerini ayarlamak için kullanılan kimyasal ajan sitrik asittir. Sitrik asit, doğal bir asit olup, birçok kozmetik üründe kullanılır. pH değerini düşürerek, cildin doğal asidik özelliklerini korumakta ve böylece cildin daha sağlıklı kalmasını sağlamaktadır.Yorum Bırak

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST) Detayları

2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST) 6 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 22 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 13 Nisan 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için 2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST) Testini Çöz tıklayın. 2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • HAYATIMIZDA KİMYA
  1. Çevre Kimyası
  2. Evde Kimya
  3. Okulda Kimya
  4. Sanayide Kimya
  5. Su ve Hayat

Ayrıca 2022-2023 10.sınıf Kimya 2.dönem 2.yazılı soruları; tamamı test ve cevap anahtarlı olarak yeni müfredata uygun hazırlanmıştır

Hazır gıdaların olumsuz etkilerini anlamalarını ve bu gıdaların sağlık açısından doğru bir seçim olmayabileceğini anlamalarını amaçlamaktadır.

Gıdaların bileşenlerini ve gıda katkı maddelerinin amaçlarını anlama becerisini ölçmektedir.

Sağlıklı beslenme ve yağ türlerinin farklılıklarını anlama konularındaki kazanımları ölçmektedir.

Beslenme ve sağlıklı beslenme ile ilgili bilgiyi ölçmektedir.

Omega-3 ve omega-6 yağ asitlerinin ne olduğunu ve vücut için neden önemli olduklarını anlamak önemlidir.

Hazır gıdaların sağlık açısından olumsuz etkilerine dair farkındalığı artırmaktır.

Farklı yağ türleri arasındaki besin içeriği farklarını anlamak ve sağlıklı beslenme için doğru yağ türlerini seçmek üzerine bilgi sahibi olmaktır.

Hazır gıdaların sağlık açısından taşıdığı riskleri bilmek ve doğal gıdaların tüketiminin önemini anlamak.

Hazır gıdaların sağlık açısından zararlarını anlaması ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarının önemini kavraması beklenir.

Farmakoloji ve ilaç sınıfları konusunda bilgiyi ölçmektedir.

Kimyasal maddelerin kullanımının farklı etkilerini anlama becerisini ölçer.

Evlerinde kullandıkları maddelerin çevresel etkileri hakkında farkındalık kazanmalarına yardımcı olabilir.

biyolojik savunma mekanizmaları konusunda bilgiyi ölçmeyi amaçlamaktadır.

İlaç etkileşimleri hakkında farkındalık kazanmak ve ilaç kullanımında doktor ve eczacının önerilerine uymak.

Kozmetiklerin yapısında kullanılan bileşikleri tanımlama ve açıklama.

kozmetiklerin etiketlerinde yer alan bilgilerin önemini anlama ve doğru kullanım için dikkatli bir şekilde okuma becerisi kazanmak önemlidir.

Doğal polimerlerin özellikleri ve sentetik polimerlerin farklı özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak.

Polimerlerin özelliklerini tanımlayabilme.

sentetik polimerleri tanımlama ve doğal polimerlerden ayırma becerilerini ölçmek için hazırlanmıştır.

kimya ve kozmetik endüstrisindeki temel bileşenler hakkında bilgiyi ölçmeyi amaçlar.

kozmetik ürünlerde kullanılan bileşenler konusundaki bilgiyi ölçmektedir.

Kozmetik ürünlerde kullanılan kimyasal ajanlar hakkında bilgi sahibi olmak.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST) sınavı 10.Sınıf kategorisinin Kimya alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST) Testi İstatistikleri

Bu sınav 5 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 12 kere doğru, 15 kere yanlış cevap verilmiş.

2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

2022-2023 10.Sınıf Kimya 2.Dönem 2.Yazılı (TEST) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 10.Sınıf Kimya dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.