2022-2023 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 2.Dönem 1.Yazılı (Python)

2022-2023 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 2.Dönem 1.Yazılı (Python) sınavı 10.Sınıf kategorisinin Bilgisayar Bilimi alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Zor derecede zorluktadır. Toplamda 25 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:   Ben
03 Nisan 2023

Cevap anahtarı yok?


2022-2023 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 2.Dönem 1.Yazılı (Python) Detayları

2022-2023 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 2.Dönem 1.Yazılı (Python) 36 kere indirildi. Bu sınav Zor derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 25 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 15 Mart 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için 2022-2023 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 2.Dönem 1.Yazılı (Python) Testini Çöz tıklayın. 2022-2023 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 2.Dönem 1.Yazılı (Python) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

2022-2023 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 2.Dönem 1.Yazılı (Python) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • TestAyrıca 2022-2023 10.sınıf bilgisayar bilimi dersi 2.dönem 1.yazılı soruları; tamamı test ve cevap anahtarlı olarak programlama ve python kazanımlarını ölçen sorulardan hazırlanmıştır

Nesne yönelimli programlama, nesnelerin birbiriyle etkileşimine dayanan bir programlama yaklaşımıdır.

Sınıfın nesnelerin özelliklerinin tanımlandığı bir şablon olduğunu ve nesnenin bu sınıftan oluşturulan gerçek bir örnek olduğunu anlamak.

Veri yapıları, verilerin saklanması, yönetilmesi ve organize edilmesi için kullanılan bir yapıdır.

Algoritmalar, belirli bir problemi çözmek için adım adım izlenecek bir plan veya yöntemdir.

Algoritmalar, bir problemi çözmek için takip edilmesi gereken adımları belirlerler.

Dizi, veri yapılarının bir örneğidir.

Veri yapıları, bilgisayar belleğinde verilerin depolanması ve organize edilmesi için kullanılan yöntemlerdir.

Python'da bir diziyi tersten sıralamak için "reverse()" metodunu kullanabiliriz.

Bir programcı, bir döngüde belirli bir koşulu kontrol etmek için "if" ifadesini kullanabilir.

Python'da, bir stringin uzunluğunu bulmak için "len()" metodu kullanmanın önemini anlamak.

Bir programcı, bir dosyayı okumak için "open()" komutunu kullanabilir.

Python'da, bir liste içinde belirli bir elemanın indeksini bulmak için "index()" metodu kullanmanın önemini anlamak.

Python'da, iki sayının toplamını hesaplamak için "+" işlemini kullanmanın önemini anlamak.

Bir programcı, bir dizinin en büyük değerini bulmak için "max()" fonksiyonunu kullanabilir.

Python'da, bir stringin belirli bir kısmını almak için "slice()" işlemini kullanmanın önemini anlamak.

Python'da if-else koşulu kullanarak farklı durumlara bağlı olarak kodun akışını yönlendirebilir ve belirli bir koşulun sağlanması durumunda belirli bir çıktıyı elde edebilir.

Python'da "if-else" koşullu ifadesinin nasıl kullanıldığını anlamak ve bir ifadenin belirli bir koşulu sağlayıp sağlamadığını kontrol etmenin önemini kavramak.

Python'da "+" operatörünü kullanarak listeleri birleştirebilir ve yeni bir liste elde edebilir. Bu yöntemle, farklı listeleri kolayca birleştirebilir ve istenen sonucu elde edebilir.

Python'da "for" döngüsünün nasıl kullanıldığını anlamak ve belirli bir aralıkta döngülenerek işlemlerin tekrarlanmasının nasıl gerçekleştirildiğini kavramak.

Kazanım olarak, bir programcı while döngüsünü kullanarak belirli bir koşulu kontrol edebilir ve bu koşul doğru olduğu sürece döngüyü tekrarlayabilir.

Python'da fonksiyon tanımlama, parametre kullanımı ve return ifadesiyle değer döndürme işlemlerini anlamak ve fonksiyonların nasıl çağrıldığını kavramak.

Kazanım olarak, bir programcı while döngüsünü kullanarak belirli bir koşulu kontrol edebilir ve bu koşul doğru olduğu sürece döngüyü tekrarlayabilir.

Python'da if-else yapısını kullanarak koşulların nasıl kontrol edileceğini ve karar yapısının nasıl çalıştığını anlamak.

For döngüsünü kullanarak belirli bir aralıktaki değerleri teker teker işleyebilir ve bu değerlere bağlı olarak istenen işlemleri gerçekleştirebilir.

Python'da for döngüsünün kullanımını ve listeler üzerinde dolaşmayı anlamak.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

2022-2023 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 2.Dönem 1.Yazılı (Python) sınavı 10.Sınıf kategorisinin Bilgisayar Bilimi alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

2022-2023 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 2.Dönem 1.Yazılı (Python) Testi İstatistikleri

Bu sınav 78 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 711 kere doğru, 310 kere yanlış cevap verilmiş.

2022-2023 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 2.Dönem 1.Yazılı (Python) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

2022-2023 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 2.Dönem 1.Yazılı (Python) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 2022-2023 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 2.Dönem 1.Yazılı (Python) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

2022-2023 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 2.Dönem 1.Yazılı (Python) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.