11.Sınıf DKAB 1.Dönem 2.Yazılı (Klasik)

11.Sınıf DKAB 1.Dönem 2.Yazılı (Klasik) sınavı 11.Sınıf kategorisinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
11.Sınıf DKAB 1.Dönem 2.Yazılı (Klasik) Detayları

11.Sınıf DKAB 1.Dönem 2.Yazılı (Klasik) 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 20 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 11.Sınıf DKAB 1.Dönem 2.Yazılı (Klasik) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

11.Sınıf DKAB 1.Dönem 2.Yazılı (Klasik) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Klasik
 • Doğru-Yanlış


11.Sınıf DKAB 1.Dönem 2.Yazılı (Klasik) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • İBADET İSLAM'DA İBADETLERİN FAYDALARI
  1. İbadetler Güzel Ahlâkın Gelişmesine Katkıda Bulunur.
  2. İbadetler İnsanda Güven Duygusunu Geliştirir.
  3. İbadetler İnsanda Güven Duygusunu Geliştirir.
  4. İbadetler Sabrı ve Diğerkâmlığı Öğretir.
  5. İbadetlerin Bireysel Faydaları
  6. İbadetlerin Bireysel Faydaları
 • HZ. MUHAMMED HZ. MUHAMMED'İN ÖRNEKLİĞİ
  1. Hz. Muhammed Bizim İçin Bir Örnektir.
  2. Hz. Muhammed'in Güvenilirliği
  3. Hz. Muhammed'in Merhametliliği
  4. Hz. Muhammed'in Merhametliliği
  5. Kültürümüzde Ehl-i Beyt Sevgisi
  6. Kur'an'da Örnek İnsan ve Özellikleri

Ayrıca 11.sınıf DKAB 1.dönem 2.yazılı soruları, klasik türde yeni sınav sistemine uygun cevap ve açıklamalı olarak müfredata uygun hazırlanmıştır

Cenaze namazının nasıl kılınacağı ve dinî önemi öğrenilmiştir. Bu uygulamanın ölen kişiye ve topluma katkıları anlaşılmıştır.

Müsamaha, bireylere ve topluma sevgi, saygı, huzur ve barışı sağlar

Öğrenci, hidayet kavramını doğru tanımlar.

Öğrenci, insanın hidayete erişmesinde etkili olan faktörleri açıklar.

11. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi “İhsan” ünitesinin “İhsan Kavramı” konusu kapsamında, ihsan kavramının temel anlamını kavrar.

11. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi “İhsan” ünitesinin “İhsan Kavramı” konusu kapsamında, ihsan kavramının “Allah’ın (c.c.) her an kendisini gördüğünü bilerek ibadet etmek” anlamını kavrar.

Öğrenci, takvanın tanımını ve önemini kavrar.

Öğrenci, Kur'an-ı Kerim'de takva sahiplerinin özelliklerini kavrar.

Öğrenci, İslam’da cihat kavramının kapsamını açıklar.

Öğrenci, İslam’da cihat kavramının Allah’ın (c.c.) rızasını kazanmak için yapıldığını açıklar.

11.2.2.1. İslam’da salih amelin tanımını ve şartlarını kavrar.

11.2.2.2. Salih amelin kapsamını kavrar.

İslam'da Allah'ın (c.c.) bilgisinin sonsuz olduğu ve hiçbir varlığa ulaşılamayacağını kavrar.

İslam'da şirk koşmanın en büyük günah olduğu ve Allah'a (c.c.) inanmanın ve salih ameller işlemenin şirki önlediği kavrar.

1. 11.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 3. ünitesindeki “Kur’an’da Bazı Kavramlar” konusu kapsamında “sırat-ı müstakim” kavramının anlamını ve önemini kavrar. 2. 11.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 3. ünitesindeki “Kur’an’da Bazı Kavramlar” konusu kapsamında “cihat” kavramının anlamını ve çeşitlerini kavrar. 3. 11.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 3. ünitesindeki “Kur’an’da Bazı Kavramlar” konusu kapsamında “cihat”ın önemini ve gerekliliğini kavrar.

* 10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 3. ünitesinin "Salih Amel" konusu ile ilgili kazanımları ölçer. * Öğrencilerin salih amel kavramını doğru anlamalarını ve kavramalarını ölçer. * Öğrencilerin salih amel ile ilgili doğru ve yanlış bilgilere sahip olup olmadıklarını ölçer. * Öğrencilerin salih amel ile ilgili ayet ve hadisleri yorumlama ve anlama becerilerini ölçer. * Öğrencilerin salih amel ile ilgili kendi hayatlarında uygulamaya koyma kararlılığını ölçer.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

11.Sınıf DKAB 1.Dönem 2.Yazılı (Klasik) sınavı 11.Sınıf kategorisinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

11.Sınıf DKAB 1.Dönem 2.Yazılı (Klasik) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

11.Sınıf DKAB 1.Dönem 2.Yazılı (Klasik) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 11.Sınıf DKAB 1.Dönem 2.Yazılı (Klasik) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

11.Sınıf DKAB 1.Dönem 2.Yazılı (Klasik) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 11.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet